11 persona kanë vdekur në një aksident trafiku, që ka ndodhur rreth orës 05:40, në autostradën në drejtim të Zagrebit.

Sipas informacioneve të para nga policia e Varazhdinit dyshohet se autobusi me targa polake ka dalë nga autostrada duke e shkaktuar kështu këtë aksident të rëndë.

Numrin e viktimave tashmë e ka konfirmuar edhe Ministria e Punëve të Brendshme, shkruan Dnevnik.

Kujtojmë se në fund të korrikut të vitit të kaluar kishte ndodhur një aksident i ngjashëm tragjik në autostradën kroate ku një autobus i Kosovës doli nga rruga në afërsi të Slavonski Brodit duke lënë të vdekur 10 persona dhe 44 të tjerë të lënduar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Kina urdhëron izolimin e mbi 13 milionë njerëzve në një qytet, shkak rastet në rritje me COVID

Më shumë se 13 milionë njerëz në qytetin kinez të Xi’an janë…

Khamenei: Biden ka kërkesa të njëjta sikurse Trump për marrëveshjen bërthamore

Lideri suprem i Iranit, Ayatollah Ali Khamenei e akuzoi të shtunën presidentin…

Snopçe: Diskriminimi i nxënësve të Medresesë duhet ndalur

Kliko https://fb.watch/cH2xu78X00/

Kamçev del nga paraburgimi, edhe ai si Mijallkovi ofroi 11 milion euro garanci

Biznesmeni Orce Kamçev sonte ose më së voni deri nesër do të…

Filmuan protestën, dënohen dy gazetaret në Bjellorusi

Një gjykatë në Bjellorusi ka dënuar me 2 vite burgim dy gazetare…