11 persona kanë vdekur në një aksident trafiku, që ka ndodhur rreth orës 05:40, në autostradën në drejtim të Zagrebit.

Sipas informacioneve të para nga policia e Varazhdinit dyshohet se autobusi me targa polake ka dalë nga autostrada duke e shkaktuar kështu këtë aksident të rëndë.

Numrin e viktimave tashmë e ka konfirmuar edhe Ministria e Punëve të Brendshme, shkruan Dnevnik.

Kujtojmë se në fund të korrikut të vitit të kaluar kishte ndodhur një aksident i ngjashëm tragjik në autostradën kroate ku një autobus i Kosovës doli nga rruga në afërsi të Slavonski Brodit duke lënë të vdekur 10 persona dhe 44 të tjerë të lënduar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Escobar pas takimit me Vuçiq: Pres vazhdim dinamik dhe konstruktiv të dialogut

I dërguari special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor,…

Ekaterina Trendafilova riemërohet si kryetare e Gjykatës Speciale

Ekaterina Trendafilova do të vazhdojë të jetë kryetare e Gjykatës Speciale. Kjo…

Mitsotakis: Maqedonia e Veriut po kalon kohë të vështira, Greqia është e gatshme të ndihmoj

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, në takimin me kryeministrin Dimitar Kovaçevski, theksoi…

Ndaloi makinën që rrezikoi jetën e qytetarëve në qendër të Tiranës, flet heroi i ditës

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur mesditën e sotme në sheshin “Skënderbej”. Teksa…

Në këtë vend të varfër zbulohet diamanti i tretë më i madh në botë

Firma e diamantëve Debswana ka zbuluar një diamant 1,098 karat në Botsvana…