Sot për vizitë në Tiranë do të jetë kryetari i ri i Prishtinës, Përparim Rama.

Kryetari i Tiranës, Erion Veliaj në një postim në Facebook shkruan se Tirana është zbukuruar me flamurin e Shqipërisë dhe Kosovës, teksa presin kryetarin Rama.

“Tirana e zbukuruar me flamujt e Shqipërisë dhe të Kosovës, teksa presim në Bashkia Tiranë Kryetarin e sapo zgjedhur të Prishtinës, Përparim Rama.

Mezi pres që #EYC2022 të jetë edhe një platformë për të rinjtë e Prishtinës e së bashku t’i modernizojmë kryeqytetet tona!”, shkruan Veliaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Zelensky i thotë Putinit se është koha për t’u takuar

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky i ka bërë thirrje homologut të të…

Kina spiunon pjesëmarrësit në lojërat Olimpike Dimërore të Pekinit, aplikacioni ‘My 2022’ me boshllëqe serioze sigurie

Kushdo që udhëton në Kinë për Olimpiadën Dimërore të Pekinit duhet të…

Bundestagu voton për dërgimin e armëve të rënda në Ukrainë

Kancelari gjerman Olaf Scholz është kritikuar ashpër për mungesën e tij në…

Pranohen tre nga katër kandidaturat për kryetar në LSDM

Deputetja e LSDM-së, Sllavjanka Petrovska në konferencë për shtyp bëri të ditur…

Masakra në Poklek dhe Çikatovë, Kurti: Këto krime të Serbisë nuk mund të zhduken, e as të harrohen

Kryeministri  i Kosovës, Albin Kurti, në 23 vjetorin e saj e ka…