Të paktën gjashtë persona raportohet se kanë vdekur pasi stuhia tropikale Ida hodhi reshje rekord në disa pjesë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Katër nga ata që vdiqën ishin në New York City, ndërsa dy të tjerët ishin në New Jersey, sipas NBC.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Digjen varrezat e serbëve në Hajvali

Në Hajvali të Prishtinës, një pjesë e varrezave është kapluar nga flaka.…

Rama thotë se e ka parë hartën me kufijtë e ndryshuar, por s’e komenton

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka pranuar se e ka parë…

Anulohet seanca për gjykimin e El Chekës, protesta dhe revoltë para gjykatës së Kërçovës

Sapo ka filluar, është mbyllur seanca per gjykimin e Sheqerim Ahmetit i…

Biden për Trumpin: Shpresoj që do të marrë pjesë në inaugurimin tim, ai vendosë për këtë – por është e rëndësishme për shtetin të jetë prezent

Presidenti i ri i zgjedhur amerikan Joe Biden, ka thënë se shpreson…