Kryeministri Edi Rama dhe Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti zhvilluan një takim këtë të martë për më shumë se 90 minuta. Dy krerët e qeverive të Shqipërisë dhe Kosovës u takuan në vilën qeveritare 31 në zonën e ish-Bllokut në Tiranë.

Takimi nuk ka qenë i paralajmëruar. Ende nuk ka asnjë informacion se për çfarë është diskutuar mes Ramës dhe Kurtit.

Kurti shoqërohej në këtë takim informal nga ministri i Financave të Kosovës. Në përfundim të takimit mes dy krerëve të qeverive nuk ka patur një njoftim për shtyp.

Ndërkohë nuk janë parë në këtë takim ministra nga Shqipëria.

Siç mësohet nga mediat në Kosovë, Albin Kurti kishte një konferencë për shtyp në Prishtinë gjatë paradites dhe e ndërpreu në mes duke thënë se “duhej të largohej për një takim urgjent”. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Qeveria me pako të dytë të masave për qytetarët dhe kompanitë për lehtësimin e pasojave nga Kovid-19

Mbështetje financiare për ndërmarrjet nga sektori privat për pagesën e pagave për…

Zyrtari lokal ukrainas thotë se zjarri ka shpërthyer në termocentralin bërthamor të Zaporizhzhia

Një zjarr ka shpërthyer në termocentralin bërthamor të Zaporizhzhia sipas Dmytro Orlov,…

Rusia kthen sytë nga Koreja e Veriut

Bllokada e madhe prej luftës në Ukrainë ka detyruar Rusinë që për…

Biden kërkon hartimin e legjislacionit për të drejtën e votës

Presidenti amerikan i quajti gënjeshtra pretendimet e Trump se zgjedhjet e 2020…

Macronit i dërgohet letër nga BE për liberalizimin e vizave për Kosovën

Macronit i dërgohet letër nga BE për liberalizimin e vizave për Kosovën…