Ka përfunduar takimin mes kreut të Vetëvendosjes, Albin Kurti, dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa.

Ky i fundit është parë duke u larguar nga objekti i Kuvendit duke mos folur për media, ndërsa Kurti ende nuk ka dalë njofton Klan Kosova.

Nënkryetari i VV-së, Besnik Bislimi, ka thënë se dy palët kanë rënë dakord për t’u takuar sërish.

Bashkë me të ka qenë edhe nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani.

Gazetarët nuk janë lejuar të hynë brenda objektit të Kuvendit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…