Ka përfunduar miqësorja e Kosovës përballë San Marinos, ku Dardanët kanë shënuar fitore bindëse me rezultat 4-0.

Të gjitha golat për Kosovën i ka shënuar sulmuesi Vedat Muriqi ndërsa golin e vetëm për San Marinon e ka shënuar Tomassini.

Kujtojmë se Kosova do ta luaj edhe një miqësore përball Maltës me 6 qershor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Hidhet shorti i Botërorit 2022

Spanjë-Gjermani është ndeshja më tërheqëse në grupe Spanjë-Gjermani është sfida më tërheqëse…

Sonte finalja e madhe e Ligës së Kampionëve

E diela e 23 gushtit është një ditë e madhe për sportin,…

‘Superushqimi’ që ka ndihmuar Messin, Ronaldon dhe Benzemën

Po bëhet gjithnjë e më e zakonshme që lojtarët e futbollit t’i…

Pogba vendos rekord asistimesh në Ligën Premier

Të gjithë sytë mund të kenë qenë te Cristiano Ronaldo në ‘debutimin…

Renditja e re e FIFA-s – Kosova ngritët pesë pozita, Shqipëria bie tri vende

FIFA ka publikuar ranglistën për ekipet kombëtare, ku Kosova ka pasur ndrysim…