Sapo ka përfunduar mbledhja mes lideri të BDI-së, Ali Ahmeti me degën e Sarajit. Në këtë mbledhje nuk është parë, Blerim Bexheti. Deputeti nga Saraji, Arban Ziberi tha se kjo ka qenë një mbledhje e rregullt e Ali Ahmetit me degët, pasi ai ka përfunduar me degën e Çairit dhe tash radhën e ka Saraji, përcjell TS.

“Kishim takim me Ahmetin, pra dega e Sarajit, kemi diskutuar për zgjedhjen e kryetarit të degës së Sarajit. Ai na njoftoi për vendimin që Rafiz Aliti që është bërë koordinator i Sarajit” u shpreh Ziberi.

Sipas Zbierit edhe në degën e Sarajit, kanë të drjetë të kandidojnë ata që i plotësojnë kushtet./TS/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Ma konfirmuan 3 burime serioze,” Berisha: Krahas hakerave iranianë, sistemet i sulmuan hakera të qeverisë rusë e serbë

“Informoj shqiptarët, nga burime të trefishta se në operacionin e shkatërrimit të…

Moska pranon se ka kryer një sulm masiv në infrastrukturën energjetike ukrainase

Rusia ka njoftuar se ka kryer një sulm masiv në infrastrukturën energjetike…

The Guardian: Tifozët e Serbisë ‘shfaqën slogane fashiste dhe kënduan për vrasjen e shqiptarëve’

Mediumi britanik “The Guardian” i ka kushtuar një artikull të veçantë ndeshjes…

Fluturuan mbi Shqipëri, Ukraina furnizohet sërish me dronët turq

Ukraina ka marrë sërish dronë turq TB2 gjatë ditës së djeshme, të…

Ulje drastike e çmimeve të derivateve të naftës

Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE) publikoi çmimet e reja të derivateve të…