Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka përfunduar intervistimin në Gjykatën Speciale në Hagë.

Thaçi para mediave ka thënë se intervistimi do të vazhdojë edhe nesër, transmeton Telegrafi.

“Unë sot kam dëgjuar shkëmbimet e teknikaliteteve të ndryshme në mes të avokatit dhe prokurorëve, çështje sqaruese teknike, e në të njëjtën kohë edhe ato fillestare të interesimit të prokurorëve për UÇK-në kështu që do të vazhdon nesër”, ka thënë Thaçi.

Intervistimi i presidentit Thaçi ka zgjatur gjashtë orë./Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

BE bënë thirrje të shmanget hapësira ajrore Bjelloruse

Bashkimi Europian po i kërkon linjave ajrore të shmangin hapësirën ajrore Bjelloruse…

Polici Derek Chauvin u shpall fajtor për vdekjen e George Floyd

Ish oficeri i policisë së Minneapolis, Derek Chauvin është dënuar për të…

29 raste të reja me Covid-19, shërohen 6 pacientë

Gjatë 24 orëve të fundit prej gjithsej 349 testeve të realizuara në…

Sela sot takoi Mickoskin

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, në ambientet e Kuvendit të…

Republikanët kundër Trumpit: Nuk mund të shtyhen zgjedhjet presidenciale amerikane

Disa prej republikanëve kanë hedhur poshtë sugjerimin e Donald Trumpit për shtyrjen…