Nga MPB bëjnë të ditur se një 62-vjeçar nga Struga është arrestuar gjatë ditës së djeshme pasi i njëjti dyshohet se ka vrarë 7 qenë endacak, përcjell TV21. Nga SPB-Ohër thonë se i njëjti dyshohet se me pushkë ka vrarë qentë.

“Me datë 10.01.2023 në ora 17.15 në Zyrën e Jashtme për Çështje kriminale në Strugë është zhvilluar bisedë zyrtare me M.Z.(62) nga fshati Livadi i Strugës. Ai dyshohet se në periudhën nga ora 06:45 deri në ora 07:15 në rrugën “Vllado Maleski” në Strugë, me armë zjarri ka vrarë shtatë qen endacakë. Atij i është marrë për ekspertizë një pushkë gjuetie e kalibrit 16 mm”, thonë nga MPB.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Osmani takon Borrellin: Përpjekjet për tensionim nga Serbia t’i gjykojë vetë BE-ja

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e cila po qëndron në New York…

Politikani serb i Kosovës: Serbia zyrtarisht ndan deri në 800 milionë euro në vit për serbët në Kosovë, ne ato para nuk i kemi parë

Qasja e Beogradit zyrtar ndaj serbëve që jetojnë në komunat veriore të…

Flamuri i BE-së valoi për herë të parë në parlamentin ukrainas

Sot në sallën e parlamentit ukrainas u ngrit për herë të parë…

Ura që lidh zonat e kontrolluara nga Rusia me Ukrainën përfshihet në tym

Nga ora 11, ura e cila lidh zonat e kontrolluara nga Rusia…

Serwer: Qeveria të angazhohet për gjykim të drejtë për rastin “Haraçi”

Analisti amerikan Daniel Serwer, në lidhje me rastin “Haraçi” dhe lidhjen e…