Ka përfunduar marrja në pyetje e kryetares së Kuvendit të Lidhjes Ndërkombëtare, Agapi Dika.
Ajo për dy orë e gjysmë u mbajt në sallën e prokurorisë për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit.
Në dalje ajo nuk dëshiroi tu përgjigjet pyetjeve të gazetarëve.
Për “Zhvatjen” sot ka dëshmuar edhe biznesmeni Zoran Azmov. Ai më parë në opinion nxori informacioni sipas të cilave edhe ai ka qenë viktimë e Boki 13.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…