Një zjarr i madh ka shpërthyer në ish-fabrikën e duhanit në Tetovë.

Sipas raportimeve të para nga terreni, bëhet e ditur se zjarri rrezikon edhe objektet përreth fabrikës.

Zjarrfikësit e Tetovës po përpiqen të shuajnë zjarrin, derisa u kanë dalë kolegët e tyre nga Gostivari dhe Shkupi, por edhe qytetarë të thjeshtë.

Policia ka kufizuar lëvizjen e qytetarëve afër kësaj zone.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

“Putini nuk do të ndalet në Ukrainë”, paralajmëron presidenti i Lituanisë

“Dua të them me të vërtetë të gjitha mjetet nëse duam të…

Mediat britanike: Shqiptarët përdorin TikTok për të sjellë emigrantë

Mediat britanike shkruajnë se bandat kriminale shqiptare vazhdojnë të reklamojnë në rrjetet…

Kriza në Ukrainë – si duhet NATO t’i përgjigjet Rusisë?

Për muaj të tërë, kambanat e alarmit kanë goditur preokupimin ndërkombëtar me…

Trump ndalon fondet për OBSH-në, e akuzon për keqmenaxhim

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e udhëzoi administratën e tij…

Presidenti ukrainas: Po kërcënohemi me një luftë të madhe, 16 shkurtin do ta kemi ‘datën e unitetit’

Në një deklaratë të bërë para pak çastesh, presidenti i Ukrainës, Volodymyr…