Përfaqësuesja e Kosovës ka marrë rrugë për në Irlandën e Veriut, ku do ta zhvilloj ndeshjen e parë të muajit shtator.

Dardanët do të përballen në Belfast me Irlandën e Veriut të shtunën me fillim nga ora 18:00.

Tanimë të gjithë futbollistët kanë udhëtuar drejt Irlandës së Veriut, derisa sot do të mbajnë edhe stërvitjen e fundit me fillim nga ora 17:30.

Në videon e publikuar nga FFK, shihej një atmosferë shumë e mirë në Përfaqësuesen e Kosovës ku synimi është fitorja.

“Kombëtarja e Kosovës është nisur sot paradite për në kryeqytetin e Irlandës së Veriut, ku të shtunën, do ta zhvillojë ndeshjen e parafundit në kuadër të këtij edicioni në Ligën e Kombeve”.

“Dardanët nën drejtimin e përzgjedhësit Alain Giresse janë përgatitur për këtë ndeshje që nga dita e hënë, teksa sot pasdite në orën 17.30 sipas kohës lokale në Belfast do ta mbajnë stërvitjen e fundit para ndeshjes”, ka shkruar faqja e FFK-së. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Anëtari i Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s: Reali, City dhe Chelsea do të përjashtohen nga Liga e Kampionëve të premten

Lajmi për formimin e Superligës Evropiane e ka shokuar botën e futbollit.…

Rashica kërkon fitoren në Greqi: Është ndeshja e fundit për qershor, mund të përcaktojë gjithçka

Sulmuesi anësor, Milot Rashica ka folur në konferencë për media para ndeshjes…

Mediat turke: E kryer, Vedat Muriqi te Lazio

Lajmet e fundit që vijnë nga Turqia konfirmojnë se sulmuesi i Fenerbahçes,…

Shkëndija Kampione në ligën e Maqedonisë së Veriut

Klubi futbollistik Shkëndija nga Tetova pas fitores ndaj Borecit me rezultat 3-1…

Manchester City i vetëm në krye

Mançester Siti harron eliminim e bujshëm nga Europa dhe afrohet me titullin…