Roma – Feynoord do të jetë finalja e Conference League që do të luhet më 25 Maj në Tiranë.

Skuadra italiane mundi 1 – 0 Leicester, ndërsa ajo holandeze barazoi pa gola me Marseille, por u favorizua nga fitorja 3 – 2 e takimit të parë.

Në finalen e Europa League do të luajnë Eintrati dhe Rangers. Ekipi gjerman mundi 1 – 0 West Hamin, ndërsa ai skocez 3 – 1 Lajpcigun.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Shkëndija Kampione në ligën e Maqedonisë së Veriut

Klubi futbollistik Shkëndija nga Tetova pas fitores ndaj Borecit me rezultat 3-1…

Shqipëria publikon listën e skuadrës për ndeshjen kundër Francës

Trajneri i ekipit kombëtar të Shqipërisë , Edy Reja, e ka publikuar…

Khabib Nurmagomedov para perballjes me Dustin Poirer (VIDEO)

Përballja mes Nurmagomedov dhe Poirer do të zhvillohet me 07 shtator në…

Seferi do të përballet me kampionin e botës Kevin Lerena

Sefer Seferi do të ndeshet me Kevin Lerena për titullin e botës…

Kombëtarja shpreson kreun e grupit në Ligën e Kombeve

Shqipëria fitoi 3-1 takimin me Kazakistanin në Tiranë. Një rikthim te triumfi…