Afaristi Orce Kamçev arriti kompromis për rastin “Perandoria”. Aktakuza do të tërhiqet edhe për motrën e tij, Kristina Kamçeva-Stojçevska, dhe nënën, Ratka Kunoska-Kamçeva. Kamçev në buxhetin e shtetit tashmë ka paguar 5,3 milionë euro, përcjell TV21. Ai është pajtuar që të marrë dënim me burg prej 1 viti, me çka, rasti kundër tij do të ndalojë tërësisht.

Gjithashtu, Kamçevi bashkë me Nenad Josifoviqin do të duhet t’i japë edhe 1.7 milionë euro Kiraca Trajkovskës, e cila ishte aksionere në “Fershped” dhe palë e dëmtuar në këtë rast. Kamçevi dhe Sasho Mijalkovit ishin dyshuar se e kanë mashtruar dhe e kanë obliguar t’i shesë aksionet e saj, nga të cilat për vetëm disa ditë kanë përfituar rreth 3 milionë euro.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Putin, drejt ripërqendrimit për luftë në rajonin e Donbasit

Sulmet ruse në kryeqytetin e Ukrainës, Kiev, duket se janë më të…

Të paktën 9 të vdekur pas një shpërthimi të fuqishëm në një hotel të Kubës

Të paktën nëntë persona kanë mbetur të vdekur të premten, pasi një…

Musa Xhaferi në Lëvizjen Besa? Përgjigjet Arjanit Hoxha

I pyetur nëse Musa Xhaferi do të bëhet pjesë e Lëvizjes Besa,…

Kurti: Kosova është i vetmi vend në rajon që s’ka pranuar vaksina nga Rusia ose Kina

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, priti në takim drejtoren e International Republican…

Emiratet e Bashkuara Arabe dërgojnë mbi 30 tonë ushqime dhe ndihma mjekësore në Ukrainë

Emiratet e Bashkuara Arabe kanë dërguar një avion që transportonte më shumë…