Zëdhënësi i Qeverisë Muhamed Hoxha sot në një pres konferencë, njoftoi për ndryshimet e fundit në Qeveri.

Nga Qeveria njoftojnë se në sistemin e ndihmës së shpejtë, do të kyçen edhe helikopterët.

Këtë vendim e solli Qeveria, dhe kështu do të mundësohet intervenim i shpejtë për rastet urgjente.

“Qeveria në seancën e fundit e solli tekstin e ri të vendimit për formimin e komisionit për zbatimin e procedurës për ndarjen e marrëveshjes për partneritet publiko-privat për organizim modern – sistem urgjent medicinal me helikopter dhe shërbime me helikopterë për kërkim dhe shpëtim” tha Hoxha.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…