Gjatë vikendit në vendkalimin kufitar në “Bllato”, kanë kaluar 2600 udhëtarë, që paraqet një numër rekord në periudhën e fundit.

Në këtë vendkalim kufitar, hyrje dalje kanë realizuar 2591 udhëtarë me gjithsej 985 vetura. Sa i përket frekuencës në këtë muaj, numri i udhëtarëve nga 1 gushti e deri më 23 gusht kanë kaluar përmes këtij vendkalimi, është 33,304 udhëtarë dhe 15223 vetura.

Shtetasit e Maqedonisë në Shqipëri më së shumti udhëtojnë për pushime, para se gjithash në Shengjin.

Me ndërtimin e autostradës “Rruga e Arbrit” pritet frekuentim më i lartë i hyrjes dhe daljes, përshkak se largësia nga Dibra në Tiranë në vend 180, do ët zvogëlohet në 72 km.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…