Një pengmarrës që ndaloi katër persona në një sinagogë në një periferi të Dallas, Teksas, ishte një shtetas britanik, thonë raportet.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, burri ndërpreu shërbimin e mëngjesit në Colleyville të shtunën dhe që atëherë ka vdekur.

Policia vendosi ekipe speciale të armëve, ndërsa negociatorët e FBI kaluan orë të tëra duke biseduar me sulmuesin e dyshuar.

Shpërthime dhe të shtëna armësh mund të dëgjoheshin përpara se të përfundonin negociatat 10-orëshe.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Po të mos ishte Klani i Zajazit, BDI-ja!

Status nga rrjeti social facebook i El Cheka 1.Nuk do zhdukeshin dhe…

Arrestohen dy persona në Shkup, kanë vjedhur energji elektrike për bitcoin

Policët e Departamentit për Çështje Kriminale në Kisella Vodë, pas marrjes së…

Sela: Mazhoranca e ka për detyrë të sigurojë shumicën, ne do të mbështesim ligjet që janë në favor të qytetarëve

Kreu i Aleancës për Shqiptarët në emisionin e sontëm “360 gradë”, deklaroi…

OBSH: COVID-19, dhjetë herë më vdekjeprurës sesa gripi H1N1

Koronavirusi i ri është dhjetë herë më vdekjeprurës sesa virusi përgjegjës për…

Angela Merkel i kërkon Vladimir Putinit ta lirojë Alexei Navalny

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, edhe një herë i bëri thirrje presidentit rus…