Një pengmarrës që ndaloi katër persona në një sinagogë në një periferi të Dallas, Teksas, ishte një shtetas britanik, thonë raportet.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, burri ndërpreu shërbimin e mëngjesit në Colleyville të shtunën dhe që atëherë ka vdekur.

Policia vendosi ekipe speciale të armëve, ndërsa negociatorët e FBI kaluan orë të tëra duke biseduar me sulmuesin e dyshuar.

Shpërthime dhe të shtëna armësh mund të dëgjoheshin përpara se të përfundonin negociatat 10-orëshe.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Zv.ndihmës sekretari amerikan Palmer me mesazh të fortë për Shkupin nëse nuk pastrohet rasti ‘Haraç’

Zëvendës-ndihmës sekretari amerikan i shtetit, Metju Palmer ka theksuar se nëse nuk…

Korrupsioni në Shqipëri/ Raporti i KE: Vettingu në polici mund të dobësojë institucionin

Publikohet raporti i Këshillit të Evropës për situatën e korrupsionit në Shqipëri.…

Hakerohet platforma sociale e Trump/ Të ‘vërtetën’ e Trump e hakeroi faqja “Anynomyous”

Platforma e mediave sociale të shpallur nga Donald Trump i titulluar “E…

Ish-komandanti i NATO-s: Nuk ka paqe në Europë me Putin 

Sir Richard Shirreff: Aleanca të sigurojë që konflikti të mos përshkallëzohet Nuk…

Joveski e dëgjon Janevën, Prokuroria Publike i merr lëndët e PSP-së

Prokuroria Publike (PP) përmes një kumtese për media informon se pas mbajtjes…