Presidenti i vendit, Stevo Pendarovski, në emisionin “Click Plus” në TV21 theksoi se propozimi i ri i modifikuar francez nuk cenon identitetin.

“Propozimi i parë francez nuk parashikonte shfaqje, ky ka dhe sigurisht ruan elemente të tjera në të cilat nuk cenohet identiteti, gjë që është absolutisht më e rëndësishmja për ne”, tha Pendarovski.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Udhëheqësit e NATO-s, Putinit: Ju s’do të fitoni

Në Madrid, disa nga liderët botërorë që marrin pjesë në një samit…

Politikani rus kërkon pushtimin e Ukrainës

Vladimir Zhirinovsky: Nëse do të isha President, do ta bombardoja Ukrainën Deputeti…

30 raste të reja me Covid-19 dhe 3 të vdekur në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit janë bërë 426 teste për Covid-19 dhe…

Osmani: BE-ja të kërkojë ndryshimin e Kushtetutës nga Serbia, e jo nga Kosova

U.d. e Presidentes, Vjosa Osmani ka mbajtur një takim virtual me shefin…

Ambasadori bullgar: Marrëdhëniet Shkup-Sofje, si para 2017-s

Marrëdhëniet mes Shkupit e Sofjes janë rikthyer në situatën që ishin përpara…