“Aleanca për Shqiptarët edhe në zgjedhje edhe tani, është në opozitë. Ata, që nga viti 2017 e deri më tani janë në opozitë. Sipas kësaj, qytetarët atyre ua dhanë legjitimitetin në luftën kundër pushtetit. Të mos harroni se ka pasur më shumë takime mes Aleancës dhe VMRO-DPMNE-së, në të cilat është biseduar për një betejë të ardhme. Nga ky aspekt, nëse flisni për ideologjinë, partitë tona janë të dezideologjike… Shpesh herë koalicionet janë sikur të përzieni ujë me vaj, e pamundur”, kështu është shprehur deputetja Gordana Siljanovska – Davkova në ClickPlus në TV21.

Ajo tha se ka parë këtë me eksperimentin e fundit të kryetarit të Alternativës, Afrim Gashi.

“Ata nuk kanë biseduar për reformat në arsim, për reforma në shëndetësi, për qasje më ndryshe në mbrojtjen shëndetësore, por për vende ministrore, vende zëvendësuesish, për drejtorë, për punësime, që do të ishte pazar politik që mua më zhgënjeu”, tha më tej Siljanovska – Davkova./TV21

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Messi është pranë largimit sensacional nga Barca, por cilat janë pengesat dhe si mund të ndodhë transferimi eventual

Vendimi i Lionel Messit për t’u larguar këtë verë nga Barcelona e…

Zaevi bie në kurthin e dy komikëve rus, që iu prezantuan si sekretari i NATO-s, Stoltenberg dhe presidenti ukrainas Poroshenko

Komikët e njohur rus Vovan dhe Leksus kanë publikuar dy videomateriale ku…

OKB: Çmimet e ushqimeve, në nivelin më të lartë në 10 vjet

Çmimet globale të ushqimeve kanë arritur nivelin më të lartë në më…

Zëdhënësi i UÇK’së në burg, ndërkohë zëdhënësi i Millosheviqit president”

Njëri nga komandantët e UÇK-së, aktualisht deputet i Kuvendit të Kosovës dhe…

Komandant Sokoli, Shek Hallaçi dhe Val Zekaj distancohen nga dekleratat e El Chekes

Unë Shek Hallaçi, Sami Ukshini dhe Val Zeka distancohemi nga gjitha deklaratat…