Pak ditë pasi regjistroi nokautin më të shpejtë të historisë së UFC, Jorge Masvidal është gati të bëjë miliona në ndeshjen e radhës.

Pasi vuri në gjumë Ben Askren në vetëm pesë sekonda gjatë UFC 239, Masvidal ka kërkuar ndeshjen e titullit kampion ndaj Kamaru Usman, por do të kënaqej edhe me një ndeshje parash me Conor McGregor.

“Dua titullin, kështu që Kamaru Usman më intereson”, shprehet ai në The Dan LeBatard Show.

“Dua një ndeshje që do të më japë sa më shumë dollarë, kështu që dua edhe McGregor”.

“Dua t’i thyej fytyrën. Mendoj se ai është një ndeshje e lehtë për mua. Nuk mendoj se ai do të kishte shanse ndaj meje”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Nuk e goditi kundërshtarin në këmbën e lënduar: Rrëfimi për Mohamed Ali Rashwan, xhudistin që e ‘fali’ medaljen e artë olimpike

Së fundmi një video e shpërndarë me të madhe në internet ka…

Borussia Dortmundi e mposhti Bayern Munichun (VIDEO)

Dortmundi i është hakmarrë Bayern Munichut për sezonin e kaluar të Bundesligës,…

Florian Marku – Godor, meçi mbyllet menjëherë pas rundit të dytë (VIDEO)

Florian Marku ka fituar meçin kundër boksierit nga Sllovakia, Ivan Godor, të…

Gjasat e Messit dhe Van Dijkut për ta fituar Topin e Artë

ESPN raporton se pas fitores së Holandës në gjysmëfinale të Ligës së…

Khabib Nurmagomedov para perballjes me Dustin Poirer (VIDEO)

Përballja mes Nurmagomedov dhe Poirer do të zhvillohet me 07 shtator në…