Shefi i Misionit të BE-së për Sundimin e Ligjit në Kosovë, Lars-Gunnar Wigemark, ka reaguar ndaj sulmit me armë zjarri që u është bërë sot policëve në liqenin e Ujmanit.

Shefi i EULEX-it, përmes një postimi në twitter, tha se sulme të tilla duhet të ndërpriten menjëherë.

“Të shtënat e sotme në liqenin e Ujmanit janë edhe një sulm me armë zjarri ndaj Policisë së Kosovës. Askush nuk u lëndua, por këto sulme jo vetëm që janë të rrezikshme, janë akte kriminale dhe duhet të ndërpriten menjëherë”, ka shkruar Wigemark në twitter, transmeton Klankosova.tv

Ai theksoi se EULEX-i do të shtojë patrullimin e saj në këtë zonë.

EULEX-i do të shtojë patrullimet e saj në zonë”, shkroi ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Kurti takim virtual me Wendy Morton: Do të avancojmë bashkëpunimin me Mbretërinë e Bashkuar

Kryeministri Kurti zhvilloi takim virtual me Ministren për Fqinjësi Evropiane dhe Amerikë…

Hamasi tregon ‘vijat e kuqe’ për Izraelin: Beteja mbaroi por ne do ta mbajmë gishtin në këmbëz

Pak orë pas arritjes së marrëveshjes për armëpushim me ndërmjetësimin e Egjiptit,…

Talibanët paralajmërojnë për rrezik të sëmundjeve pas tërmetit vdekjeprurës

Zyrtarët shëndetësorë në Qeverinë e udhëhequr nga talibanët në Afganistan, kanë paralajmëruar…

Osmani pas takimit me të dërguarin e SHBA-së: Jemi të gatshëm për intensifikim të dialogut

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani sot ka zhvilluar një takim me të…

Komisioni për sëmundje infektive po mendon për kthim të orës policore në Shkup, Tetovë dhe Shtip

Komisioni për sëmundje infektive në Maqedoninë e Veriut është duke shqyrtuar mundësinë…