Pas afro shtatë orësh ka përfunduar vizita e Haxhi dhe Hyrë Thaçit tek djali i tyre, ish-presidenti i vendit, Hashim Thaçi.

Kjo është vizita e tyre e parë në Hagë për afro dy vjet prej se kur Thaçi është dërguar në qendrën e paraburgimit atje.

Kujtojmë se Hashim Thaçi është në qendrën e paraburgimit në Hagë që nga 5 nëntori i vitit 2020, kur ai bashkë me ish-kryetarin e PDK-së, Kadri Veselin dhe ish-deputetin e VV-së, Rexhep Selimi u nisën për në Hagë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

SHBA do të njoftojë blerjen e sistemit të mbrojtjes raketore tokë-ajër me rreze të mesme dhe të gjatë për Ukrainën

SHBA planifikon të njoftojë që këtë javë se ka blerë një sistem…

OKB: Dy milionë njerëz janë larguar tani nga Ukraina

Numri i refugjatëve që ikin nga lufta në Ukrainë dita-ditës po shkon…

Publikohen pamjet kur burri i armatosur hyri në një klub nate në Oslo dhe filloi të qëllonte me armë

Rrëzimi i aeroplanit në Itali, vdiqën miliarderi rumun dhe familja e tij

Një aeroplan i vogël privat është përplasur me një ndërtesë e cila…

Venezuela në kolaps | Ndërpritet energjia elektrike

Ndërprerjet e energjisë elektrike që goditën Venezuelën të enjten vazhduan edhe mëngjesin…