Kuvendi i Maqedonisë së Veriut seancën e ardhshme duhet ta konstatojë dorëheqjen e deputetit nga radhët e BDI-së, Florin Besimi, i cili dha dorëheqje nga mandati i deputetit për të shmangur konflikt interesi gjatë votimit për vëllain e tij Fatmir Besimi i cili është propozuar për ministër të Financave.

Vendin e deputetit do të merr Bedri Fazliu, i cili është deputeti i ardhshëm nga radhët e BDI-së në njësinë zgjedhore numër 6.

Komisioni Shtetëror Zgjedhor në afat prej tre ditësh pas dorëheqjes duhet ta njoftojë Fazliun për fitmin e mandatit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…