Pajme befasuese po raportohen ende nga pjesët e goditura nga tërmeti në Turqi.

Në të fundit, u pretendua se një burrë ishte shpëtuar i gjallë nga rrënojat në provincën jugore Hataj, pas më shumë se tetë ditësh i bllokuar.

Ai mbeti nën rrënojat e një ndërtese për 203 orë në total.

Pavarësisht lajmeve për të mbijetuarit, ata në Turqi dhe Siri besojnë se “dritarja” për gjetjen e njerëzve të gjallë po mbyllet me shpejtësi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Rrëzohet avioni ushtarak, piloti mbetet i varur në shtyllën e tensionit të lartë

Një avion ushtarak i forcave ajrore belge F-16 është rrëzuar në Francën…

Francë: Një person hyn në supermarket dhe lëndon rëndë dy persona me sëpatë

Një burrë ka sulmuar me sëpatë personat që po bënin pazar në…

Siguria kibernetike, Shqipëria marrëveshje me Emiratet. Rama: Ka rëndësi strategjike

Ministri i Jashtëm i Emirateve të Bashkuara Arabe: Ia keni dalë të…

Shpërthimi i zjarreve në Turqi, ka të lënduar

Autoritetet turke kanë evakuuar banorët në jug të Turqisë, ndërsa një zjarr…

Kanadezët marshojnë kundër islamofobisë

Disa mijëra kanadezë marshuan në qytetin e Londrës, në Ontario të Kanadasë,…