Ligji për Prokurorinë Speciale Publike përp.las partnerët e pushtetit. Pas qëndrimit së djeshme të kryeparlamentarit Xhaferi, se nuk do të caktoj seancë për miratimin e ligjit para zgjedhjeve presidenciale ka reaguar ministrja e drejtësisë, Renata Deskoska duke akuzuar Xhaferin se i ka dhënë argumente shtesë VMRO-DPMNE-së që të zvarris arritjen e Marrëveshjes për Ligjin.

Nëse arrihet konsensus, pres që të ketë seancë, por gjithsesi se seancën e cakton Kryetari i Kuvendit. Patjetër të konstatoj se për fat të keq, deklarata e djeshme kishte ndikim e saj të caktuar tek negociatat me VMRO-DPMNE-në, për shkak se në një mënyrë u dha argument për anulimin e procesit të negocimit me atë që u theksua se, praktikisht, nëse kryetari i Kuvendit nuk cakton seancë nuk kemi nevojë të shpejtojmë – tha Renata Deskoska, ministre e Drejtësisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…