Këshilli organizativ i parlamentit rus do të mblidhet të hënën për të vendosur për thirrjen e një mbledhjeje të jashtëzakonshme të parlamentit më 15 korrik, por nuk ishte menjëherë e qartë se çfarë do të diskutohej.

Dhoma e ulët e parlamentit tha se këshilli do të mblidhej të hënën për shkak të “çështjeve që kërkojnë zgjidhje urgjente” dhe nevojës për të shqyrtuar “iniciativat e qeverisë”, por nuk dha detaje të mëtejshme, shkruan Reuters.

Në fillimin e planifikuar të mbledhjes së këshillit, nuk kishte asnjë përkthim publik të drejtpërdrejtë në takim dhe nuk u publikua asnjë agjendë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Filipçe: Test që për 40 minuta do të tregojë nëse pacienti është i infektuar me virusin korona

Venko Filipçe, ministri i shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut premtoi se do…

Macron: Putin bëri një gabim historik në Ukrainë – dhe unë ia thashë këtë

Presidenti francez Emmanuel Macron tha të premten se homologu i tij rus…

Kërkonin ndihmë e para për shërim, Policia në kërkim të dy të dyshuarve për mashtrim

Policia e Kosovës ka identifikuar dy persona të dyshuar për raste të…

“Lufta me Greqinë, çështje kohe”/ Nacionalistët turq: Nuk i kthejmë shpinën interesit tonë në Mesdhe

Kreu i Lëvizjes Kombëtare Turke Devlet Bahçeli deklaroi se lufta me Greqinë…

Blinken: Putin përpiqet të shtrembërojë historinë për të justifikuar luftën

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka thënë se presidenti i Rusisë,…