Gazetari Italian Laris Gaiser i cili sot e publikoi video incizimin nga rasti “Zhvatja” në gazetën “La Verita”, ka shkruar një status në rrjetin e tij social facebook, në të cilën thotë se kjo është vetëm pjesa e parë.
“Sot në ‘LaVerita’ vetëm pjesa e parë e tregimi tim, në të cilën dëshmohet se sa Bashkimi Evropian, pas përkrahjes për ndryshimin e regjimit në Maqedoni, në mënyrë duke e kufizuar sovranitetin e saj, ka bërë përpjekje që të vendos Prokurorë Publik Special (Katica Janeva), e cila jo vetëm në mënyrë jolegale përzihet në politikë, por edhe zhvatë njerëzit! Sistem mafijozë, që punon në mënyrë direkte nga politikanë të lartë! Ata politikanë të dëshiruar nga BE dhe Soros. Maqedonia ka problem të madh në rrugën drejt BE-së dhe BE po ashtu. Mogerini dhe Junker janë fajtor për nënçmimin e tërë popullit dhe për përkrahje publike të gjithçka që është kundër sundimit të ligjit, e drejtë aq e proklamuar nga Brukseli!”, ka shkruar Gaiser, transmeton SHENJA.
Ai ka thënë se në ditët në vijim do të publikoj dokumente shokuese të cilat sipas tij, shpreson të jenë ndihmë për Maqedonisë që të gjej rrugën drejt demokracisë funksionale. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Nesër protesta kundër vendimit të gjykatës për rastin “Monstra”

Shqiptarët nesër do të ngrihen në protestë, përshkak të dënimeve të shqiptuara…

Tre efektivë policorë të infektuar me koronavirus

Alsat mëson se edhe tre zyrtarë policorë janë infektuar me koronavirus. Tani…

Qytetari nga Peja që ishte në kërkim nga Policia, arrestohet në Zvicër dhe ekstradohet në Kosovë

Policia e Kosovës-Drejtoria Rajonale  e Policisë në Pejë, me datë 30.10.2020, kishte…

OBSH korrigjon vlerësimin e kërcënimit të koronavirusit

OBSH korrigjoi sot vlerësimin e saj për kërcënimin e virusit, që u…

Ushtria armene hap zjarr ndaj pozicioneve azerbajxhanase

Ministria e Mbrojtjes së Azerbajxhanit njoftoi të enjten se njësitë e ushtrisë…