Prokuroria Themelore Publike-Shkup ka sjell vendim për zbatimin e procedurës hetimore ndaj një personi, të dyshuar për veprën penale “vrasje”. I dyshuari me përdorimin e një mjeti të mprehtë ka privuar nga jeta një person. Ngjarja ka ndodhur më 14 gusht menjëherë pas mesnate në lagjen Lisiçe e Re.

Prokurori Publik deri tek gjykatësi i procedurës paraprake ka dorëzuar propozim për masën e paraburgimit 30 ditor për të dyshuarin e kryerjes së vrasjes. Gjykatësi ka pranuar propozimin dhe të dyshurit i është shqiptuar masa e paraburgimit 30 ditorë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Ali Ahmeti e Nikolla Gruevski shpëtojnë nga “bombat”

Nga 1 korriku, Ligji i ri për Prokurorinë Publike hyn në fuqi.…

Keqtrajtimi i Janakievskit në burgun e Shutkës, reagon spitali “8 Shtatori”

Pas pretendimeve për lëndime trupore në dëm të ish-funksionarit të VMRO-DPMNE-së, në…

Anketa e NDI: Ja kush janë liderët me mbështetjen më të madhe në vend!

Zoran Zaev dhe Ziadin Sela janë liderët me mbështetje më të madhe…

Qeveria e Maqedonisë ndalon rritjen e çmimit të limonave dhe mandarinave

Qeveria e Maqedonisë sapo ka sjellur vendim për ngrirjen e çmimeve të…

‘Superushqimi’ që ka ndihmuar Messin, Ronaldon dhe Benzemën

Po bëhet gjithnjë e më e zakonshme që lojtarët e futbollit t’i…