Prokuroria Themelore Publike njofton se 30 vjeçari nga Negotina e Gostivarit gjatë ditës së sotme është privuar nga liria.

Arrestimi ka ardhur me kërkesë të Departamentit për zbulimin e krimit serioz dhe të organizuar dhe në koordinim me PTHP-në për shkak të dyshimeve të bazuara se ka kryer veprën penale “pjesëmarrje në ushtri, polici të huaja ose formacione parapolicore.

Ai është mbajtur në stacion policor dhe është dërguar para Gjykatësit në Procedurë Paraprake nga ku i është caktuar masa e paraburgimit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Kriza në Bosnje, Dodik: Fati i shtetit varet nga Erdogan, Vuçiç dhe Milanoviç

Lideri i serbëve të Bosnje-Hercegovinës Milorad Dodik mirëpriti dialogun për zgjidhjen e…

Akuza për kufijtë, Bumçi: Rama dhe Vuçiq, pjesëmarrës për ndarjen e Kosovës

Kryeministri shqiptar Edi Rama dhe presidenti serb Aleksandar Vuçiq ishin pjesëmarrës në…

SHBA: Gjykata e Lartë nuk pranon të shqyrtojë apelin e Shkëlzen Berishës për akuzat ndaj tij

Gjykata e Lartë e Shteteve të Bashkuara nuk pranoi ta shqyrtonte një…

Komandant Sokoli: E vërteta e Grupit Kumanova, ja kush e organizoi, tre ditët e fundit ka pasur dron

Për ngjarjen e 9 dhe 10 majit të vitit 2015 akuzohen 37…