Qytete të ndryshme ukrainase vazhdojnë të përballen me sulme me raketa.

E cak i këtyre sulmeve dje ishte edhe një ndërtesë në Kramatorsk të Ukrainës, shkruan Sky News.

Nga ky sulm, pasojat e të cilit mund t’i shihni në pamjet e mëposhtme, mbetën të vrarë tre persona dhe 18 të tjerë të plagosur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Biden bisedon me liderët suedezë dhe finlandezë

Presidenti amerikan, Joe Biden, u ka thënë liderëve të Suedisë dhe Finlandës…

Digjet një veturë me targa RKS në Zubin Potok

Një veturë me targa RKS është djegur në orët e para të…

Senati amerikan miraton projektligjin që Tajvani të rimarrë statusin e OBSH-së

Senati amerikan miratoi një projektligj të enjten vonë duke i bërë thirrje…

Vuçiq: Maqedonia ndryshoi emrin dhe në fund nuk filluan bisedimet për anëtarësim me BE-në

Presidenti i Serbisë në intervistën e tij në Serbi duke sqaruar se…

“Financial Times”: RMV-ja e treta në botë sipas viktimave nga virusi

Duke marrë parasysh statistikën e numrit të viktimave nga COVID-19 në vendin…