“Vrasjet”, ASH: Maqedonia vend i pasigurt dhe i pambrojtur nga institucionet

“Pothuajse për çdo javë Maqedonia e Veriut zgjohet me një vrasje, plagosje,…

Lëndohet rëndë një sportist amerikan gjatë marrjes pjesë në gara skijimi në Maqedoni

Me 02.03.2019 në ora 14.00 me telefon në Qendrën për njoftime dhe…

Në Shkup sulmohet fizikisht një person 54 vjeçar

Me 23.02.2019 në ora 10.00 në Stacionin Policor në Gazi Babë, L.C.(54)…

VMRO-ja zbardh raste të reja të nepotizmit

“Nuk do të ndalemi deri sa ta nxjerrim në pah të gjithë…

Sulm fizik në një kazino në Shkup

Me 24.02.2019 në ora 03.00 në Stacionin Policor në Aerodrom, R.R.(47) nga…

Komandant Sokoli ndërpret heshtjen: Do ta paguani sot ose pas 100 viteve

Se pari desha te ta bej me dije se ne nuk jemi…

Nepotizmi: Reagojnë ashpër edhe aktivistët e BDI-së

Pas plasjes së skandalit me punësimet e familjarëve të funksionarëve të BDI-së…

“Corriere della Sera”: Në zbulim të Shqipërisë së re

Gazeta e njohur italiane “Corriere della Sera” i ka dedikuar një reportazh…

Reshjet e borës, ndalohet qarkullimi i automjeteve të rënda në disa akse

Qarkullimi në rrugët e vendit po zhvillohet kryesisht nëpër rrugë  të lagështa…

Siljanovska do të mbledh 10.000 nënshkrimi për kandidaturën e saj

Profesoresha Gordana Siljanovska Davkova e cila është kandidate e VMRO-DPMNE-së në zgjedhjet…