Popullsia arrin në 7,7 miliardë banorë, trefishuar në 70 vitet e fundit

Raporti i fundit i OKB-s tregon se globi sot ka 7,7 miliardë…

Korrupsioni, problemi kryesor për fillimin e negociatave me BE-në

Korrupsioni është njëri nga problemet më të mëdha në vend, por edhe…

Përgjimet vazhdojnë të dridhin

“El Cheka” ditëve të fundit ka lansuar një set përgjimesh ku  protagonist…

Lajçak për vizitë zyrtare në RMV

Kryetari i radhës i OSBE dhe Ministri i Punëve të Jashtme dhe…

Dëshmitari i PSP-së: E dinim se si Mijallkov dhe Grujevski futeshin në sistemin e përgjimeve

Sasho Trajkovski, inxhinier në ish-DSK, dëshmitar i PSP-së për rastin “Shënjestra-Fortesa”, në…

Mediat franceze me reportazh për Shqipërinë: Vend që do të ju mahnitë

Franceinfo i bën thirrje gjithë turistëve se “gjatë udhëtimit në Shqipëri do…

Prokurorja Fetai zbulon: Ka mijëra inçizime, mesazhe dhe transkripte për “Monstrën”

Prokurorja special publik Fatime Fetai, sonte në 1TV deklaroi se ka shumë…

Rikonstruimi i qeverisë, RDK-ja mbetet pa ministri!?

Ndonëse pritej rikonstruim i përmasave më të mëdha, në mesin e afër…

Fillon dhënia e targave të reja me kodin NMK

Nga e hëna pritet të jepen targat e reja të regjistrimit për…

Mehazi mesazh Ahmetit dhe Xhaferit: Ç’të keqe ju bënë struganët që ju thoni “stërvina” dhe tetovarëve “by*thë pambuka”?!

Nga Sulejman Mehazi Të nderuar, ç’të keqe ju bënë shqiptarët e Strugës…