Vdes 19-vjeçarja e lënduar në aksidentin e Llaskarcës, shkon në 16 numri i viktimave

Ka vdekur sot vajza 19-vjeçare e cila mori lëndime të rënda në…

Dokument i WikiLeaks-it: “Lisat” para Mijallkovit bëhen “fshisa”

Një dokument i WikiLeaks-it që daton nga viti 2009, tregon se në…

Terroristi që vrau rreth 50 persona në Zelandë të Re, dëgjoi këngë për kriminelin serb Karaxhiq dhe Serbinë e fuqishme

Njëri nga terroristët e dy xhamive në Zelandën e Re e ka…

ASH reagon: Agjencioni i ushqimit dhe veterinarisë diskriminues ndaj shqiptarëve

Departamenti i Bujqësisë pranë Aleancës për Shqiptarët reagon lidhur me Agjencinë e…

Haradinaj: Akti terrorist në Zelandë të Re, cënon vlerat e një vendi të lirë dhe na prekë të gjithëve

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar ndaj sulmit terrorist i cili…

MPPS: Më shumë se 25.000 familje e presin Ligjin e ri për mbrojtje sociale dhe të fëmijëve

Përfaqësuesit e Platformës së Maqedonisë kundër varfërisë sot dërguan kërkesë deri te…

ATO: Aktualisht përgjohen 188 numra telefonik

Mbi 180 numra telefonik aktualisht përgjohen në mënyrë ligjore në vend. Këtë…

PE miraton rezolutën kundër gazsjellësit “Rrjedha e Veriut 2”

Parlamenti Evropian, me shumicë votash, miratoi një rezolutë që bën thirrje për…

Njeriu i gëlltitur nga balena tregon si arriti të shpëtojë

“I gëlltitur nga balena”, tingëllon si ndonjë ëndërr e keqe e fëmijëve,…

Gjorçev: Zgjedhjet lokale në Ohër dhe Novo Sellë janë të rëndësishme për ne

VMRO-DPMNE-ja sot nëpërmjet deputetit Vllatko Gjorçev ka shpalosur kandidaturat për kryetar të…