Në Podgoricë mbledhje e parë e përbashkët e qeverive të Maqedonisë së Veriut dhe Malit të Zi

Qeveritë e Maqedonisë së Veriut dhe Malit të Zi, sot në Podgoricë…

Komuna e Ohrit ka filluar me çrrënjosjen e Palmave të Gruevskit

Në Ohër sot ka filluar largimi i të gjitha palmave të cilat…

Fati i PSP-së, Deskoska optimiste për Ligjin

Në pritje të raportit të KE-së, pushteti dhe opozita nuk japin sinjale…

Zgjedhjet për parlamentin evropian, Shkupi shpreson të fitojë fryma pro-zgjerimit evropian

Vendet anëtare të BE-së fillojnë zgjedhjet për përfaqësuesit e tyre në Parlamentin…

Deputeti Bogoevski paralajmëroi dorëheqje pas votimit për mandatin e Nikolla Gruevskit (VIDEO)

Deputeti Pavle Bogoevski sot tha do të japë dorëheqje nga funksioni i…

Fillon seanca për mandatin e Gruevskit

Edhe pse ishte caktuar për në ora 10:00 dhe pas shtyrjes për…

Britania voton sot për parlamentin e PE

Britania e Madhe dhe Holanda votojnë këtë të enjte për zgjedhjet e…

Antikorrupsioni do të hetojë se si janë shpenzuar paratë e buxhetit të shtetit

Me vetë iniciativë komisioni për antikorrupsion do të hetojë procedurën për zgjedhje…

Kosova kërcënon edhe Shqipërinë me taksë 100%

Pas Serbisë dhe Bosnjës, Kosova mund t’i vendos taksë 100% përqind edhe…

SHBA goditen nga tornadot dhe përmbytjet

Një e moshuar shpëtoi duke u kapur pas pemëve pasi u gjend…