Të hënën fillon fushata, kandidatët firmosën kodeksin për zgjedhje korrekte

Tre kandidatët për president shteti, Blerim Reka, Gordana Siljanovska dhe Stevo Pendarovski,…

E shkuara ballkanike jeton

Dy ngjarje këtë muaj janë kthyer në kujtesë nga shekulli i kaluar,…

Tri gjërat që njerëzit e suksesshëm i bëjnë para orës tetë të mëngjesit

Ushtrojnë Shumica e njerëzve që çdo ditë bëjnë ushtrime fizike, zakonisht e…

Osmani: Negociatat janë interes i përbashkët i Maqedonisë së Veriut dhe vendeve anëtare të BE-së

Brifing i hapur i Osmanit me mediat OSMANI:  NEGOCIATAT JANË INTERES I…

Veseli: Vizat për Kosovën, peng i burokracisë në BE

Bashkimi Evropian duhet t’iu japë qytetarëve të Kosovës të drejtën e cila…

Partitë politike në pushtet përplasen rreth Ligjit për Prokurorinë Publike (VIDEO)

Ligji për Prokurorinë Speciale Publike përp.las partnerët e pushtetit. Pas qëndrimit së…

Statusi i PSP-së dhe përdorimi i “bombave” pengojnë arritjen e marrëveshjes

Edhe pas takimit të tretë të grupeve të punës nga pushteti dhe…

Fati i PSP-Së: Raundi i tretë pa marrëveshje

Ende nuk ka një marrëveshje mes shumicës dhe opozitës për Ligjin për…

Mijallkovit i hiqet paraburgimi për “PERANDORINË”

Gjykata Supreme e shfuqizoi arrestin shtëpiak për Mijalkovin për rastin “Perandoria” të…

Talat Xhaferi me porosi për qytetarët dhe partitë

Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi ka apeluar që qytetarët të shfrytëzojnë të…