Partitë politike në pushtet përplasen rreth Ligjit për Prokurorinë Publike (VIDEO)

Ligji për Prokurorinë Speciale Publike përp.las partnerët e pushtetit. Pas qëndrimit së…

Statusi i PSP-së dhe përdorimi i “bombave” pengojnë arritjen e marrëveshjes

Edhe pas takimit të tretë të grupeve të punës nga pushteti dhe…

Fati i PSP-Së: Raundi i tretë pa marrëveshje

Ende nuk ka një marrëveshje mes shumicës dhe opozitës për Ligjin për…

Mijallkovit i hiqet paraburgimi për “PERANDORINË”

Gjykata Supreme e shfuqizoi arrestin shtëpiak për Mijalkovin për rastin “Perandoria” të…

Talat Xhaferi me porosi për qytetarët dhe partitë

Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi ka apeluar që qytetarët të shfrytëzojnë të…

Zbardhet lista e të shkarkuarve, emrat e diplomatëve në “sitën” e Cakajt

Shkarkimi i një numri diplomatësh nga Ministri në Detyrë për Evropën dhe…

Zjarr në Daka, njerëzit hidhen nga qiellgërvishtësi për t’i shpëtuar flakëve

Një zjarr ka shpërthyer në një ndërtesë 19 katëshe në një zonë…

Zjarri në komunën e Likovës është shuar, nga Drejtoria kërkojnë masa në nivel shtetëror

Nga Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim propozojnë ndërmarrjen e masave në nivel…

Seminar për çështje bilaterale në kuadër të Ballkanit Perëndimor

Në organizim të Ministrisë së Punëve të Jashtme sot mbahet Seminari për…

Jetimat e Ballkanit ndërtojnë edhe 28 shtëpi në Pejë, Klinë e Deçan

Kastrati ka thënë se në komunën e Pejës do të ndërtohen 12…