Beteja e lavdishme e UÇK-së 2001-shit në Haraçin, dhe pafytyrësia e politikanëve shqiptar edhe pas 17 viteve pa ligj për UÇK-në!

Ndjehem shum mir kur shoh se në përkujtimet e betejave të UÇK-së marin pjes shum njerëz që nuk kan pasur lidhje në asnjë mënyr me 2001-shin, ky“vetëdisim” i pasluftës është për tu përshëndetur!

Por, pyes publikisht ata pjestar të 2001-shit, të cilët nga përfundimi i konfliktit deri mē sot janë politikanë, dhe e bëjnë politikën në emër të UÇK-sê:
Pse për 17 vjet nuk e bëtë ligjin për dëshmorët, invalidët dhe veteranët e UÇK-së???

A nuk turpëroheni kur flitni para njerëzve për moralin e lartë të luftëtarve të UÇK-së në betejat e luftës, ndërkoh që amoraliteti juaj në politik i përdhosi gjitha këto beteja të fituara me gjak?!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…