Këshilltari i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet,  sot ka nisur një vizitë dyditore në Kosovë.

Ai pritet të jetë i shoqëruar nga i dërguari i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar.

Gjatë ditës ata pritet që të kenë takime me krerët e shtetit, derisa siç mëson Klankosova.tv, me presidenten e vendit, Vjosa Osmani , ata pritet të takohen rreth orës 14:30.

Ndryshe vizita e tyre pritet të ndodhë në kohën e rritjes së tensioneve në veri të vendit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Tre të plagosur nga Podujeva në Emergjencë, drejtori tregon për gjendjen e tyre

Drejtori i emergjencës në QKUK, Naser Syla, tha se 3 persona të…

Bërns: Dëgjojmë nga njerëzit e këtij vendi që thonë se përkatësia partiake ka më tepër rëndësi! Duhet më tepër punë në luftën kundër korrupsionit

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shkup, Kejt Meri Bërns…

Ambasada italiane në Kosovë për marrëveshjen: Fitore për diplomacinë

Ambasada e Italisë në Prishtinë, ka uruar arritjen e marrëveshjes në mes…

Kurti: Ne do të garojmë në zgjedhje, lista jonë do të ketë 110 kandidatë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, ka thënë se lista e tyre…

Mijëra ushtarë, 77 aeroplanë, 90 helikopterë,…: Të dhënat e fundit që tregojnë humbjet dhe dëmet e shkaktuara ushtrisë ruse nga Ukraina

Përveç mbi 12 mijë ushtarëve të vrarë, Ukraina thotë se kanë bërë…