Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka folur me presidentin e Letonisë, Egils Levits, ku ka diksuuar për procesin integrues euroatlantik të Kosovës.

Ajo e ka quajtur këtë bisesë si pjesë e konsultimeve të rregullta me homologët.

Kanë folur edhe për procesin e liberalizimit të vizave.

“Diskutuan çështjet dypalëshe, urgjencën për të dhënë liberalizimin e vizave për Kosovën rëndësinë e mbështetjes së vazhdueshme për Ukrainën”, ka shkruar Osmani në Twitter.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Përfundon takimi i Këshillit të Sigurisë së Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka mbajtur takimin e Këshillit të Sigurisë…

Rrahje dhe krisma armësh në Shkup

Mbreme rreth orës 22 S.K. Nga fshati Kuçevishtë i Shkupit ka denoncuar…

Ministri i Jashtëm ukrainas akuzon Rusinë për krime tjera të luftës

Shefi i diplomacisë ukrainase Dmytro Kuleba, ka akuzuar sërish Rusinë për krime…

Biden: SHBA-ja është e hapur për sanksione shtesë ndaj Rusisë

Pasi Bashkimi Evropian dhe Britania e Madhe njoftuan sanksione shtesë ndaj Rusisë,…

Kurti: Samiti Digjital, ngjarja më e madhe në rajon që derivon nga Procesi i Berlinit

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, gjatë Samitit Digjital të Ballkanit Perëndimor, ka…