Presidentja Vjosa Osmani i ka falënderuar sot të gjithë ata që kanë dhënë kontribut për lirinë dhe çlirimin e Kosovës në 24-vjetorin e saj.

Ajo para mediave ka theksuar se 12 qershori është dita më e rëndësishme.

“Sot shënojmë përvjetorin e një prej ditëve më të rëndësishme në historinë e kombit tonë, një prej ditëve më të rëndësishme në historinë  e Republikës së Kosovës, ditën kur shteti ynë u çlirua, pas një luftë që rezultoi me një gjenocid ndaj një populli të pafajshëm, popullit të Republikës së Kosovës”, ka thënë Osmani.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Eurodeputetët: Të korrigjohet gabimi për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

Parlamenti Evropian miratoi Rezolutë në të cilën kërkohet që BE-ja të fillojë…

Regjistrohen 46 raste të reja me Kovid-19

46 raste të reja me virus korona në vendin tonë i janë…

60 vite pas Gagarin/ Rusia ka mbetur pas në garën hapësinore

Një stacion në hënë! Një mision drejt Afërditës! Një gjeneratë e re…

Turqia me ambasador të ri në Shkup

Turqia ka emëruar ambasadorët e rinj në disa vende, përfshirë edhe atë…

Rusia vazhdon të terrorizojë dhe vrasë civilë në Ukrainë – po shkatërron edhe infrastrukturën energjetike

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky thotë se Rusia po terrorizon dhe vret civilë…