Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, gjatë ditës do të zhvillojë takime me homologun e saj francez, Emmanuel Macron dhe me kancelarin gjerman, Olaf Scholz.

Burime të Klankosova.tv bëjnë të ditur se takimi vjen në Samitin e Pragës, teksa nuk bëhet e ditur tema e diskutimit.

Kujtojmë se takim me Macron e Scholz do të ketë edhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ku siç shkruan Tanjug, temë e këtij takimi do të jetë edhe Kosova.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Aksion i madh policor në Shkup, arrestohen 12 persona

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se në mesnatë policia e rajonit…

Sot vazhdon seanca ndaj Gucatit dhe Haradinajt

Këtë të martë në Hagë vijon seanca gjyqësore ndaj Hysni Gucatit dhe…

“Veprimet barbare të Putin testojnë të gjithë njerëzimin…”

Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar Boris Johnson foli me presidentin ukrainas Zelenskyy…

NATO: KFOR-i do të vazhdojë mandatin në gjithën Kosovën, përfshirë edhe veriun

Tash e dy javë në vendkalimet kufitare me Serbinë, Bërnjak dhe Jarinë…

BE sanksionon 351 ligjvënës rusë që votuan për njohjen e republikave separatiste të Ukrainës

Bashkimi Evropian ka rënë dakord të sanksionojë 351 anëtarët e Dumës Shtetërore…