Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, sot do ta vizitojë Entin Shtetëror për Revizion.

Osmani do të takohet me përfaqësuesit e Entit të kryesuar nga zëvendësrevizori kryesor shtetëror, Naser Ademi.

“Takimi është pjesë e vizitave institucionale të Zëvendëskryeministrit Osmani, që kanë për qëllim ndjekjen e implementimit të reformave të Planit 18, sfidat lidhur me integrimet evropiane, si dhe “trak rekordi” i përshtatshëm i aktiviteteve nga zbatimi i reformave, kumtuan nga SÇE.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Trump kritikon Biden për Afganistanin: Poshtërimi më i madh në politikën e jashtme të SHBA

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka kritikuar kreun…

Angela Merkel i kërkon Vladimir Putinit ta lirojë Alexei Navalny

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, edhe një herë i bëri thirrje presidentit rus…

FBI, detaje të reja rreth bombave artizanale që u gjetën më 6 janar në Uashington

Zyrtarët federalë bënë të ditur të premten se dy bombat artizanale, të…

Përmbytjet në SHBA, të paktën gjashtë të vdekur në New York dhe New Jersey

Të paktën gjashtë persona raportohet se kanë vdekur pasi stuhia tropikale Ida…

Në Tetovë gjenden plantacione kanabisi, policia po heton rastin

Sektori për Punë të Brendshme Tetovë informon se më 03 gusht 2021…