Partitë opozitare nuk po e lejojnë rifillimin e seancës në Kuvendin e Kosovës.

Deputetë të PDK-së dhe AAK-së janë pozicionuar tek foltorja dhe nuk po largohen nga aty.

Kujtojmë se Kuvendi shkoi në një pauzë njëorëshë, por nuk është rikthyer ende.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Kurti: Së shpejti finalizohet Programi qeverisës dhe Plani i Veprimit

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka bërë të ditur se gjatë vikendit,…

Partitë politike në pushtet përplasen rreth Ligjit për Prokurorinë Publike (VIDEO)

Ligji për Prokurorinë Speciale Publike përp.las partnerët e pushtetit. Pas qëndrimit së…

Naumovski: Në interes të LSDM-së është që kryeministri të jetë nga jashtë qeverisë aktuale

Ish-ambasadori dhe zv. kryeministri Vasko Naumovski konsideron se është në interes të…

A ka tradhëtuar Ali Ahmeti?

Në një status facebooku të “Protesto Al” thuhet: Komandanti i lire ,…

Kurti nga Peja flet për dialogun me Serbinë: As nuk e neglizhojmë, as nuk ngutemi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar se nuk do…