Policia dhe Inspektorati Policor i Kosovës me autorizim të Prokurorisë Themelore dhe Gjykatës Themelore në Prizren kanë realizuar operacionin e koduar “TOTO” në disa rajone të vendit ku janë arrestuar disa persona.

Operacioni kishte për qëllim zbatimin e Urdhëresës së Gjykatës Themelore në Prizren për arrestimin e personave të dyshuar përfshirë edhe një zyrtar policor dhe kontrollin e disa lokacioneve në Prizren, Prishtinë, Malishevë, Suharekë, njofton Klankosova.tv.

Hetimi është duke u zhvilluar mbi bazën e dyshimit se nga të dyshuarit në këtë rast janë kryer vepra penale të “Fajdes”, “Detyrimit” dhe “Organizimi i Skemave Piramidale dhe Bixhozit të Paligjshëm”.

Deri në këtë fazë të realizimit të operacionit janë kontrolluar disa lokacione dhe deri me tani janë arrestuar disa persona të dyshuar.

“Në cilësi të provave materiale janë sekuestruar një sasi e konsiderueshme e parave, disa vetura, telefona mobil, armë dhe municion. Pasi që operacioni është ende në zhvillim e sipër detajet shtesë do të ofrohen pas përfundimit të operacionit policor përmes një komunikate shtesë”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Kryeministri Kurti udhëton në Spanjë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar për në Spanjë.…

Zelensky: Sulmi i centralit bërthamor mund të shkaktonte shkatërrim të barabartë me “6 Çernobilë”

Presidenti i Ukrainës, Zelensky thotë se sulmi rus në termocentralin bërthamor të…

Fillon votimi për referendumin në zonat e pushtuara nga Rusia

Sipas mediave shtetërore ruse, ka filluar votimi në disa nga rajonet e…

SPAK dorëzon kërkesën për arrestimin e deputetit të dorëhequr të PS-së në Shqipëri

Prokuroria e Posaçme SPAK ka dorëzuar në Gjykatën e Posaçme të Shkallës…

Rebelohet edhe Shaqir Fetai?!

Në mbledhjen e Këshillit të përgjithshëm të BDI-së, ndonëse u zgjodh kryesia…