Numri i refugjatëve që ikin nga lufta në Ukrainë dita-ditës po shkon duke u rritur.

Sipas OKB-së, numri i atyre që kanë lënë Ukrainën deri sot, ka arritur në dy milionë, shkruan BBC.

Filippo Grandi, Komisioneri i Lartë i OKB-së për Refugjatët, e quajti më parë eksodin masiv nga vendi kriza e refugjatëve me rritjen më të shpejtë në Evropë që nga Lufta e Dytë Botërore.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

25 raste të reja me Covid 19

Ministria e Shëndetësisë informon se në Institutin për Shëndet publik gjatë ditës…

Mediat britanike: Shqiptarët përdorin TikTok për të sjellë emigrantë

Mediat britanike shkruajnë se bandat kriminale shqiptare vazhdojnë të reklamojnë në rrjetet…

Boki 13 pohon se nuk ka ndikuar ndaj Janevës dhe nuk ka ditur për “Perandorinë”, e akuzoi Ruskovskën

Se ekziston lënda “Perandoria” morra vesh ditën kur në televizionin tim jehoi…

Mjeku shqiptar në Zvicër: 80% e pacientëve të hospitalizuar në spitalin që punoj janë shqiptarë, 90% e tyre të pa vaksinuar

Kryemjeku shqiptar në spitalin kantonal të Winterthurit, Zvicër, Naim Mehmeti ka shprehur…

DASH me kritika për korrupsionin

Raporti i Departamentit Amerikan të Shtetit për liritë dhe të drejtat e…