Shaqir Fetai, në fb-un e vet poston një urim për filantropin më të madh shqiptar për momentin, z. Lazim Destanin, i cili këto ditë e solli në vendlindje, në Tetovë, Kompaninë e vet e cila prodhon makinën elektrike e-GO! Në prezencë të kreut më të lartë ekzekutiv, kryeministrit të vendit, ministrave, liderit të shqiptarëve të RMV-së, z. Ali Ahmetit, u hodh guri themeltar i kesaj Fabrike e para dhe e vetmja në rajon e që do të punësojë prej 3000 deri në 4000 veta.
I ekzaltuar nga ky gjest, edhe pse ishte i përjashtuar nga ky event, Shaqir Fetai e përuron z. Destani, me një hatërmbetje të theksuar se pse nuk e ka ftuar në këtë event, makar ta mbante tavllën me llokuma për pjesëmarrësit.
Shaqir Fetai “mburret” me aktin e filantropit shqiptar për të investuar në vendlindje! Po Shaqir Fetai, në aspektin bisnesor, çka bëri për vendlindjen e vet?
E pati mundësinë, e përuroi gurëthemelin, e kumtoi afatin e ndërtimit të një qendre tregtare në mes të Gostivarit, e cila, në vlerë prej miliona dollarë do të ngelte vakëf i Myftinisë së BFI në Gostivar! Ky moment dëshmon për faktin se vendlindja e Shaqir Fetait mund të dihet vetëm prej Një Zoti! Vështirë të jetë Gostivari, ndryshe, arabët, investitorët serioz nuk do ta linin këtë projekt të nisur e të iknin të zhgënjyer. Apo, mbase e hetuan se Shaqir Fetai deshti t’i vjedhë?!
Shaqir Fetai dhe Lazim Destani janë dy antipode që dëshmojnë për dy dëshira të zjarrta: njëra, si në rastin e Shaqir Fetait, për ta vjedhur vendlindjen dhe, tjetra, si në rastin e Lazim Destanit, për të investuar në vendlindje!
Hajni i poshtër t’i gëzohet filantropit të lavdishëm?!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Edhe Escobar vjen për vizitë në Kosovë

Zëvendës Ndihmës Sekretarin për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Gabriel Escobar, do të…

Kurti, letër falënderimi kryeministrit të Kroacisë: Kosova do të mbajë zemrën dhe derën hapur për miqtë si ju

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti i ka dërguar letër falënderimi…

Vuçiq thotë se mund të ndryshohet Rezoluta 1244 dhe Kosova të anëtarësohet në OKB

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq iu ka drejtuar kombit rreth zhvillimeve dhe…

Pse autorët e krimeve të kryera nga regjimi i Millosheviqit nuk janë pas grilave?

Ky është teksti i fjalimit të Presidentes Vjosa Osmani në takimin e…

Kthimi i mërgimtarëve, Rohde njofton për kufizimet e reja për hyrje në Gjermani

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, ka njoftuar se duke filluar…