Katër persona humbën jetën dhe pesë të tjerë rezultojnë të zhdukur pasi një ndërtesë katërkatëshe u shemb në ishullin italian të Sicilisë si pasojë e një shpërthimi gazi.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, ndërtesa u dogj pasi një tub gazi natyror shpërtheu në qytetin jugor të Ravanusa pranë Agrigento, qyteti jugperëndimor sicilian i famshëm për tempujt e tij grekë, raporton agjencia italiane e lajmeve ANSA.

Dy gra u nxorën të gjalla nga rrënojat pas shembjes të së shtunës mbrëma, dhe shpëtimtarët dhe qentë nuhatës po kërkonin ende për të zhdukurit, që besohet se përfshin një çift të ri që prisnin një fëmijë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Krasniqi kërkon zbatimin e Rezolutës për gjenocidin e kryer serb në Kosovë

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka shkruar për Ditën e Përkujtimi të…

Ukrainasit hapin në Kiev ekspozitën me tanket e shkatërruara ruse

Ukrainasit në Kiev kanë hapur një lloj ekspozite, duke prezantuar në qendrën…

Kjo është agjenda e sotme e samitit BE-Ballkani Perëndimor

Samiti BE-Ballkan Perëndimor do të bëjë bashkë udhëheqësit nga vendet anëtare të…

Si ndodhi vrasja e 49 vjeçarit në Mitrovicë? (VIDEO)

Driton Salihu mbeti i vrarë ndërsa vëllai i tij Jeton Salihu i…

Amerikanët dhe gjermanët rreth anëtarësimit të Ukrainës në NATO: Aktualisht nuk është koha për këtë

Pasi presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, nënshkroi një dokument të premten në…