Një rezolutë e hartuar nga Rusia nuk ka kaluar në Këshillin e Sigurisë së Kombeve të Bashkuara (OKB).

Rezoluta kishte të bënte për krizën humanitare në Ukrainë, por nuk përmendej roli i Moskës në luftë.

Rusia dhe Kina ishin të vetmet anëtarë që votuan pro, ndërsa 13 anëtarët e tjerë abstenuan.

Një rezolutë e humanitare e hartuar nga Ukraina do të votohet në Asamblenë e Përgjithshme në ditët në vijim, shkruan BBC.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Stjuardesa amerikane u kërkoi të vendosin maskat në aeroplan, pasagjerja dhe familjarët e saj i vërsulen dhe ia thyejnë dhëmbët

Aviokompania Southwest Airlines, ka njoftuar se rrahja që kishte ndodhur brenda aeroplanit…

Serbia kërcënon me ndërhyrje ushtarake në Kosovë

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë së Serbisë, gjenerali Milan Mojsiloviq,…

26 të infektuar të ri me koronavirus, një i vdekur dhe 36 të shëruar

Nga 404 teste të realizuara brenda 24 orëve, 26 kanë rezultuar pozitiv…

Rriten çmimet e derivateve të naftës

Çmimi i benzinës rritet për një denar, ndërsa dizelit dhe vajit ekstra…

NATO rrit praninë në Detin e Zi si paraljamërim ndaj Rusisë

Ministrat e Jashtëm të NATO-s pritet të miratojnë këtë javë një rritje…