NJOFTIM
Dëshiroj ti njoftoj bashkëkombasit,se këtyre ditëve kemi pasur presione nga njerëz te ndryshem te shoktê e mi , që për hir të etikës nuk dua ti përmend me emra lidhur me ndërprerjen dhe mos publikimin e bisedave telefonike, gjithashtu këtyre ditëve ka pasur tentativë nga grupe të caktuara që ju shërbejnë qarqëve sllavo-ruse dhe BDI-së,që me gënjeshtra e shpifje te akuzohen disa nga shokët tanë te cilit etiketohen me “Rastin kumanovës” po nese kan ndonjë deshmi ju lutem deshmoni Po patet deshmi boll me shpifje e me etiketime ?! Na u bashka ngjitën dhe me grevë urie shek hallçit dhe Val zekës per” hetim ndërkomtar” te njetit shokë te cilit diteve e fundit jan etiketu prej individve dhe portale te ndryshme me synim qe ti njollosin ne gjdo aspekt jetës si ushtarake dhe private kështu të gjithë ne si grup,sikuse gënjeshtrat dhe fushata e BDI-së mbas 9 majit te 2015 se gjoja ne kemi ardhur për para këtu, e jo për çështjen kombëtare.
Po pytja eshtë pse juve kurr ju kerkuan te vini si deshmitarë nuk erdhet as qe e moret parasysh kerkesat per” hetim ndërkomtar “
Dhe shumë si individi e politikan jan te perziher dhe nuk ju kuvendon me u zbardhë “Rasti kumanova ” ….!!!
Andaj bashkëkombasit e mi ju ftoj të më deklaroheni a më e mirë është të jau hjekim maskën fallco te patriotizmit pjellës së shkaut, a po ti mbajmë siç i kemi mbajtur keto 20 vite si patriota, mendimi përsonal i imi është të jau hjekim maskën spse ashtu pastrohemi si kombë, dhe ndërtojmë te ardhmën e sigurtë, për familjen dhe fëmijet tanë.
Më rrespekt Shek Hallaçi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…