Sot (31.08) rreth orës 8:10 të mëngjesit, zyrtarë policorë nga policia kriminale dhe sektori për drogë dhe armatim si dhe njësia special antiteror “Tigrat” kanë arrestuar S.A (34) vjeçar nga Haraçina, i cili ishte arratisur nga burgu i Idrizovës ku duhej ta vuante dënimin me 12 vite burg për vrasje. Në autostradën “Prijatelstvo” ku paraprakisht janē marrë informacione, ndalohet vetura “Ford” e drejtuar nga B.R (47) nga Haraçina, i cili gjithashtu person i dënuar që vuan dënimin në Idrizovë, por kishte qenë i angazhuar të punojë jashtë burgut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Grupi i Kumanovës duan ekstradimin në Kosovë, por jo pa Kleinin

Shqiptarët të cilët po e vuajnë dënimin e dhënë nga institucionet maqedonase,…

Reagon Izraeli pas deklaratave të Lavrov për origjinën hebreje të Hitlerit

Ministria e Jashtme izraelite ka thirrur ambasadorin rus në Izrael në shenjë…

Çeliku: Shqiptarët kalben në burgje, kriminelët maqedonas në liri e në Hungari!

Gjyla Çeliku / Katica në arrest shtëpiak, lirohet nga burgu!!! Është koha…

Publikohet një video me persona të maskuar në veri që flasin serbisht dhe shtien me armë

Khan: Arrin në 41 numri i shteteve që mbështetin hetimin e ICC për krimet në Ukrainë

Prokurori i Gjykatës Ndërkombëtare Penale, Karim A.A. Khan QC, ka njoftuar se…